У Києві пройшла прес-конференція на тему: «Всеукраїнський день безоплатної правової допомоги: юридичні компанії відчиняють двері для всіх»

четвер, 24 Тра 2012 9:16
Коментування вимкнуто

КИЇВ – 23 травня 2012 року. У приміщенні інформаційної агенції «УНІАН» пройшла прес-конференція: «Всеукраїнський день безоплатної правової допомоги: юридичні компанії відчиняють двері для всіх», у якій взяли участь ініціатори та партнери проекту.

Основною темою прес-конференції став розвиток культури про боно в Україні, механізми надання безоплатної правової допомоги малозабезпеченим особам, громадським, благодійним та іншим неприбутковим організаціям, їх ефективність та історії успіху. Модератор прес-конференції, представник Центру інформації про права людини Тетяна Печоник, звернула увагу на те, що організатори проекту не обмежуються підтримкою одного дня в рік, коли можна отримати правову допомогу безкоштовно, а ставлять за мету розвиток культури надання безоплатної правової допомоги в країні загалом.

Виступаючи від імені ініціатора проекту, виконавчий директор АПУ Олександра Егерт представила мотиви, якими керувалася Асоціація, розпочинаючи цей проект у 2010 році: «Асоціація правників України спершу ставила на меті привернути увагу суспільства та правників зокрема до необхідності створення ефективної системи надання безоплатної правової допомоги. Наразі всі учасники процесу не лише чітко усвідомлюють необхідність розвитку культури надання безоплатної правової допомоги, але й готові до практичних дій у цьому напрямку. Ми переконані, що саме завдяки особистій зацікавленості юристів та адвокатів та за підтримки громадських організацій та засобів масової інформації нам вдасться створити ефективну систему надання безоплатної правової допомоги тим, хто її потребує найбільше, навіть без участі держави».

Варто зазначити, що наразі це не єдиний проект у галузі розвитку культури про боно. Так, цього року юридична фірма «Астерс» виступила ініціатором проекту «Підтримаємо юридичні клініки разом» та надала безпосередню фінансову та матеріальну підтримку юридичним клінікам Запорізького національного університету та Дніпропетровського національного університету. «Соціальна відповідальність є одним з показників успішності юридичної фірми. Ми вирішили, не дочікуючись створення сприятливих умов з боку держави, зробити свій практичний внесок у покращення надання правової допомоги в Україні, забезпечивши юридичні клініки необхідними коштами та засобами для роботи, – пояснила Ольга Пікульська, pr та маркетинг менеджер ЮФ «Астерс».

У прес-конференції також взяли участь виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Аркадій Блущенко, голова Хмельницької обласної громадської організації «Подільська правова ліга» Андрій Місяць та директор Центру правової реформи і законопроектних робіт при Міністерстві юстиції України Андрій Вишневський.

Нагадаємо, що у п’ятницю, 25 травня, по всіх містах України пройде Всеукраїнський день безоплатної правової допомоги, протягом якого малозабезпечені особи, громадські, благодійні та інші неприбуткові організації зможуть отримати безкоштовні консультації у приватно практикуючих адвокатів або в компаніях, які підтримали ініціативу. Список з такими компаніями розміщений в розділі “Учасники” цього сайту

Коментарі і пінг зараз закриті.